מיזם שותפויות חוסן

 

צוותי רפואה הנתונים בעומס וסביבת עבודה שוחקת

 

רוכשים כלים להתמודדות ולפיתוח חוסן במסגרת סדנאות בהנחיית מומחים בתחומי פסיכולוגיה, אימון, קשיבות (מיינדפולנס) ועוד. 

 

רופאים מומחים ברפואת המשפחה ובמקצועות אחרים מקבלים הדרכה ועידוד מעמיתיהם, על מנת להבטיח את הזמן הנדרש לטיפול איכותי בפונים, להעצים אסרטיביות ואוטונומיה של הרופאים אל מול לחצי הנהלה ולחצים אחרים. במסגרת מיזם זה יופעל קו תמיכה לייעוץ לאנשי צוות רפואי המצויים במצוקה.

תמיכת עמיתים

א. קו תמיכה לייעוץ אנונימי לאנשי צוות רפואי במצוקה, המופעל על ידי עמיתיהם המבינים את עולמם ושעברו הכשרה לשם כך.

 

ב. תמיכה של אנשי צוות רפואי ותיקים בעלי נסיון וחוסן רגשי, בעמיתיהם במפגשים אישיים ווירטואליים

היעד: הגברת החוסן והפחתת שחיקת אנשי הצוות הרפואי לשם חיזוק תחושת הערך העצמי של המטפל והגברת יכולתו להעניק טיפול מיטבי למטופלים. כפועל יוצא מהפחתת השחיקה יפחתו הסיכונים לטעות ולגרימת נזק יאטרוגני. כמו-כן יתוכננו ויבוצעו פעולות שונות לשם קידום תרבות ארגונית וסביבת עבודה תומכת חוסן.

כיצד משתלב היעד במטרה העיקרית?

ככל שישתפר חוסנו של המטפל, כך תשתפר התקשורת הטיפולית, ואיתה גם יכולת הריפוי של המטפל, כך שהמטופל יזכה ברמת רפואה גבוהה יותר ויסבול פחות מטעויות ותחלואה יאטרוגנית. המיזם מתכתב עם ערכי הרפואה השלמה ("הרופא כתרופה") ועם הצבת הדיאדה מטפל-מטופל במרכז.

האימפקט הרוחבי של המיזם – אנשי צוות רפואי שייהנו משילובם במסגרות המיזם, ישפיעו על עמיתיהם להצטרף ולהנות מחוסן משופר אל מול אתגרי המקצוע. באופן זה ילך ויפחת מספר אנשי הצוות השחוקים וכתוצאה תפחת כמות הטעויות הרפואיות.

האימפקט המתמשך – ככל שאנשי צוות רפואי ייהנו מההשתתפות במיזם כך תשתפר יכולת התפקוד שלהם, הפתיחות המקצועית והתובנה וניתן יהיה לקדם נושאי רפואה שלמה נוספים במרחבי מוסדות הרפואה ובכך לתרום לתהליך של שיפור הולך וגובר לאורך זמן.

חזון מיזם שותפי חוסן

אנשי צוות רפואי בכל מוסדות הרפואה מגלים חוסן נפשי ויכולת התמודדות משופרת עם אתגרי המקצוע. כמו כן מצליחים לשפר אורחות חיים, בריאות ושלומות (WELLNESS)

התפוקות הנדרשות במיזם:

אנשי צוות רפואי מגלים חוסן מקצועי ויכולת יישום פעולות מפחיתות שחיקה לאורך זמן. מדידת האימפקט בעזרת שאלוני שחיקה, קבוצות מיקוד ויומני פעילות חוסן.

אנשי צוות המגלים תכונות של חוסן, תומכים בעמיתים המתקשים בכך. מדידת האימפקט ע"י שאלוני שחיקה וראיונות עומק חוזרים לאורך זמן לתומך ולנתמך.

אנשי צוות שחוקים פונים לקבלת סיוע ותמיכה בקו החם הייעודי. מדידת האימפקט באמצעות מדידת מספר הפניות ליחידת זמן, בדיקת המודעות בקרב ציבור המטפלים לקיום הקו החם. האזנות לייעוצי הקו החם להערכת יעילותם.

יעילות המיזם:

 

בחינת ההשקעה במיזם, אל מול ההכנסות מהמוסדות הרפואיים והחסכון הנובע מהפחתת השחיקה של אנשי הצוות במטבעות של הפחתת טעויות ותחלואה יאטרוגנית.

התוצאות הצפויות:

הפחתת שחיקת אנשי הצוות הרפואי.

אבחנות וטיפולים מדויקים ויעילים יותר תוך הפחתת "רפואת יתר" ו"רפואה מתגוננת".

הפחתת הפניות, תרופות ובדיקות בלתי נחוצות העלולות לפגוע בבריאות המטופלים ולהעמיס על מערכת היועצים והאשפוזים.

 

הצטרפו למיזם תמיכת עמיתים - אנחנו זקוקים לכם

מה חדש במיזם

אם רוב הרופאים הצעירים מיואשים מהעבודה, לאן הולכת לנו מערכת הבריאות?

אם רוב הרופאים הצעירים מיואשים מהעבודה, לאן הולכת לנו מערכת הבריאות?

סקר של הר"י: כ-80% מהרופאים הצעירים אינם מרוצים מתנאי עבודתם ד"ר ליאור אונגר, יו"ר פורום המומחים הצעירים בהר"י: "במקום שהמומחה הצעיר ינסוק למעלה, הוא מיואש ונופל לתוך תהום" כ-80% מהרופאים
מה מחיר אבדן החמלה?

מה מחיר אבדן החמלה?

מאמר מענין של דר' יואב יחזקאלי, שהיה מנהל אגף רפואה קהילתי במאוחדת. מצוקת מערכת הבריאות מצריכה תוספת תקציב, לתקנים ולמיטות החסרים, אך הדיון על האתגרים בבריאות, על התקנים, המיטות, הזדקנות
כנס "שותפי חוסן במערכת הבריאות"

כנס "שותפי חוסן במערכת הבריאות"

כולכם מוזמנים לכנס מעניין במיוחד ביוזמת המסע החברתי  תוכנית כנס "שותפי חוסן במערכת הבריאות"- המסע החברתי להבראת הרפואה הכנס יתקיים ביום רביעי, 5/6/2019 בין השעות 8:30 עד 14:30 בפקולטה למדעי
האבסורדים העצובים שלנו

האבסורדים העצובים שלנו

3 מאמרים מדוקטורס אונלי המתייחסים למצב המערכת, ללחצים על אנשי הצוות הרפואי ועל ההשפעה של כל זה על הרופאים ואנשי הצוות. "רופאה אחת תורנית ל-300 מאושפזים מסוכנים וגם על הוסטל
קריסת מערכת הבריאות גובה קרבנות של מטופלים ומטפלים כאחד!

קריסת מערכת הבריאות גובה קרבנות של מטופלים ומטפלים כאחד!

2 מאמרים בנושא כאוב זה: המוות הפתאומי של 2 הרופאים: "השחיקה הורגת אותנו" שני הרופאים שהלכו לעולמם השבוע לאחר שחשו ברע אך המשיכו לעבוד צריכים להדליק אצלנו נורה אדומה: מקצוע