150 אלף ישראלים בחרו את עשרת רופאי המשפחה המסורים ביותר

מתוך 5,000 רופאי משפחה בישראל, נבחר ד"ר צחי ברששת (לאומית ומאוחדת) מנתניה לאחד מהעשרה האהובים ביותר. "כשהוא בחופשה ואני צריכה רופא אחר – אני לא הולכת, אני מחכה שהוא יחזור", מודה ז'ורז'ט ומסובסקי, אחת מהמטופלות המרוצות. פנחס זוארץ, מטופל נוסף, מחמיא: "הוא לא רופא – הוא מלאך. הבחנה שלו מדויקת, מקצועית, הוא יודע מה יש לך – וזה הציל לי כמה פעמים את החיים".

גם ד"ר יוסף ג'ובראן ממעלות תרשיחא (כללית) וד"ר פנינה בסרגליק מתל אביב נכללים בעשירייה הראשונה. "אני חושב שאנשים מצאו לנכון לבחור בי משום שאני נוהג לבוא עם חיוך רחב לעבודה", מנסה להסביר ד"ר ג'ובראן. "אני מתייחס יפה לאנשים, מגובה העיניים, ומכבד אותם". ד"ר ברסגליק מוסיפה: "היוזמה המיוחדת הזו מחזקת את האנשים שעובדים בשטח ללא לאות".

היוזמה המיוחדת הזאת היא לזכרה של צעירה בשם דניאלי זוננפלד ז"ל, מתנדבת בבית החולים שניידר שהקדישה את חייה לילדים חולי סרטן, ונהרגה לפני שלוש שנים בתאונת דרכים, כשהיא בת 19. "מיד אחרי שהלכה, התחלנו לחשוב איפה אנחנו יכולים באמת לקיים את הצוואה שלא נכתבה, ואמרנו לעצמנו שרפואה עם לב זה בטוח אחד הכיוונים", מסביר אביה של דניאלי, מוטי זוננפלד.

מדי שנה יוזמת הקרן לזכרה של דניאלי הצבעה על רופאים מסורים, בכל פעם מתחום מקצועי אחר. בוועדת הפרס עומדים אישי ציבור ובראשה יוסי אקרמן, לשעבר נשיא "אלביט מערכות" וחבר בוועדה הציבורית לבחינת תקציב הביטחון. חבריה האחרים: רמי אונגר, אלוף (מיל.) יוסי בן חנן, השופטת בדימוס הילה גרסטל, אלוף (מיל.) יפתח בן טל, מיקי פדרמן, יהורם גאון ואלי קמיר.

שבעת הרופאים הנוספים הנכללים ברשימת עשרת הרופאים האהובים הם:

ד"ר צחי ברששת – (קופת חולים מאוחדת וקופת חולים לאומית)
• ד"ר גיל פלדמן (מכבי שירותי בריאות)
• ד"ר מודי אגם (מכבי שירותי בריאות)
• ד"ר ברנדן סטיוארט פרידמן (שירותי בריאות כללית)
• ד"ר עלי הוואש (שירותי בריאות כללית)
• ד"ר אירנה גרשון (שירותי בריאות כללית)
• ד:ר הלל טרופ (קופת חולים מאוחדת)
• ד"ר רות דרור (קופת חולים לאומית)

עשרת הרופאים שנבחרו יקבלו פרס כספי שנקרא "פרס דניאלי", והוא יוענק להם בטקס שיתקיים ביום ראשון הבא בבנייני האומה בירושלים.