אחד המיזמים החשובים ביותר במסע החברתי – מיזם תמיכת עמיתים, מיועד לסייע במצוקת הצוות הרפואי ובשחיקתו הקשה. במסגרת מיזם זה יוקם קו תמיכה מיידית לאיש צוות רפואי המצוי במצוקה.

תופעה הולכת ומתרחבת: תלונות שמגישים מטופלים כנגד רופאיהם מעלות את שיעורי ההתאבדויות בקרב רופאים. תופעת ההתאבדויות בקרב רופאים, בעיקר צעירים, בין השאר עקב לחצים ועומסים כבדים בעבודה, אבל גם עקב היחס השלילי שהם מקבלים לעתים קרובות מדי מצד מטופליהם, הגיעה לאחרונה לנקודת תפנית: מתופעה שנחשבה לשולית ושאין מדברים עליה, היא הפכה בשנים האחרונות למרכזית יותר ויותר. הטאבו לגביה מוסר. לא רק בארה"ב (כפי שדווח ב"דוקטורס אונלי") אלא גם במדינות אחרות, אבל לפחות באנגליה מוקדשת לה רק בתקופה האחרונה יותר ויותר תשומת לב ציבורית ותקשורתית. באנגליה, שיעור הרופאות שנטלו חייהן בידן גבוה כדי פי ארבעה מזה של בעלי מקצועות אחרים.

מחקר שנעשה בארה"ב העלה כי מדי יום מתאבד שם לפחות רופא אחד ו-400-300 בשנה. נתון זה הוצג לא מכבר בכנס השנתי של האגודה הפסיכיאטרית האמריקאית. שיעור ההתאבדויות בקרב רופאים הוא 40-28 ל-100,000, פי שניים מאשר באוכלוסיה הכללית. שיעור הרופאים המתאבדים הוא גבוה פי 1.41 בהשוואה לאוכלוסיה הכללית ובקרב הרופאות הוא גדול פי 2.27.

אנו פונים לאנשי בריאות הנפש, רופאים ואנשי צוות אחרים המעונינים לקחת חלק בפרויקט תמיכת עמיתים, להצטרף למסע החברתי ולסייע במיזם זה ובאחרים.

פרטים נוספים על מיזם תמיכת עמיתים כאן:  https://goo.gl/5eW3ZM