תקציר סיכום שנת 2018 במסע החברתי להבראת הרפואה

במהלך השנה זכה המסע החברתי להבראת הרפואה לכ-600 מצטרפים חדשים, נכון להיום הצטרפו כבר 850 איש.

מתנדבי מיזם "קשר עין" נכחו בהתמדה במיון "הלל יפה" מדי שבוע, שילבו מיזם נוסף בשם "עמיתי מלר"ד", קיימו 3 מפגשי גיבוש ושלושה אירועי הוקרה לצוותים המצטיינים.

הושק והועבר קורס ראשון של "פעילי בריאות" בזכרון יעקב וזכה למשוב נלהב, כחלק מדרישות הקורס קידמו משתתפיו מיזמים התנדבותיים בקהילה. הושק תהליך שיכפול המיזם לקידום אוריינות בריאותית בקהילה -לעשרות קורסים ברחבי הארץ. בוצעה חבירה ל"בריאות דיגיטלית" של המשרד לשוויון חברתי להנגשה של תכני אוריינות בריאותית לכלל תושבי ישראל.

קודם מתווה של ארבעה מיזמים נוספים משלב רעיון כללי לתוכניות לפעולה, לקראת פיילוט בבתי החולים "הלל יפה" ורמב"ם.

התפרסמו מספר כתבות של ד"ר אלעד וד"ר מרגלית בעיתונים שונים כלליים ורפואיים, והתקיימו מספר ראיונות בטלוויזיה ובמסגרת מפגשי שבתרבות.

התקיימו מפגשים עם הנהלות בתי חולים שונים השוקלים שילוב מיזמים במסגרתם.

מובילי המסע החברתי נפגשו עם שורה של בכירים החל ממנכ"ל משרד הבריאות וראשי אגפים במשהב"ר, מנהלים רפואיים בקופות החולים השונות, בכירים באקדמיה ובמשרדי ממשלה שונים, מנהלי קרנות פילנטרופיות ועמותות, כל זאת המטרה לקדם את מטרות המסע ולייצר שיתופי פעולה.

ינואר 2018

הוצג המסע החברתי להבראת הרפואה בכנס היל"ר, פורסם ב-YNET מאמר וסרטון על מיזם "קשר עין " שהוצג גם בפני הנהלת בי"ח אסה"ר בעת שחבריה קיבלו סקירה על מיזמי המסע. מפגש עם דקאנית בי"ס לרפואה של האוניברסיטה העברית, מפגש עם אנשי האוצר,  מפגש עם ראש מועצת זיכרון יעקב.

ד"ר אלעד התראיינה פעמיים במסגרת שבתרבות – ברמת גן ובקרית אונו וכן בתוכנית הבוקר של אברי גלעד והילה קורח – "כאן הבוקר". בנוסף להרצאה בכנס רופאי משפחה ב"דן אכדיה" וניהול קבוצת חשיבה בנושא התערבויות למניעת שחיקה בקרב רופאים.

פברואר 2018

 6/2 התקיים במרכז רפואי רמב"ם הכנס הראשון של המסע החברתי להבראת הרפואה בנוכחות מעל ל-180 משתתפים, בחסות המרכז לבריאות, משפט ואתיקה באוניברסיטת חיפה.  בכנס המוצלח, התקיימו קבוצות חשיבה וסיעור מוחות לקראת השקת מיזמים חדשים. התקיימו: הרצאה בכנס החברה לבטיחות הטיפול וניהול סיכונים, מפגש עם בוגרי תכנית "ענבר" עתודת מנהלים ברפואה. מפגש עם יועצות שהצטרפו למסע החברתי.

בסוף פברואר נחנך האתר החדש שנבנה ומתוחזק על ידי מתנדבים כחלק ממיזמים של  משתתפי קורס "פעילי בריאות"

 מרץ 2018

תכנון ודיונים בנושא הרחבת מיזם "קשר עין" באופן דיגיטלי. מפגש עם דר' שגית ארבל במשרד הבריאות. הצגת המסע החברתי בכנס שבתאי בן מאיר.

מפגשים עם יועצים איסטרטגיים, קידום תוכנית אקדמית, הרצאה בכנס רוקחים ארצי ויצירת בסיס לשת"פ בין יו"ר אירגון הרוקחים, יו"ר אירגון הרוקחים הקליניים וד"ר פרמונט העוסקת בבטיחות תרופתית – יחידה  שתפעל בתיאום עם המסע החברתי להבראת הרפואה.

אפריל 2018

 סוכם על שיתוף פעולה של העמותה עם עמותת CAREGIVERS ISRAEL. פגישה עם פרופ' שי אשכנזי. מפגש עם דר' יאיר שינדל העומד בראש תוכנית 8400.

מאי 2018

 ד"ר אלעד מקבלת פרס על תרומה לקהילה מטעם הר"י בועידת ההסתדרות הרפואית. קידום מיזם מנהיגים לרפואה מול דקאנית בי"ס לרפואה בירושלים. הרצאה בפורום האתיקה של בי"ס לרפואה בחיפה ובי"ח רמב"ם. מפגש לבחינת שת"פ עם lean health care.

יוני 2018  

הרצאה של ד"ר אלעד במסגרת REBOOT TALKS בכנס REBOOT למערכת הרפואה בישראל. מפגשים לבניית תשתית דיגיטלית לקשר עין בהלל יפה. סקר נפגעי מערכת הבריאות עם גאוקרטוגרפיה. הרצאה דר' אלעד בכנס רופאי המשפחה בדן קיסריה.

יולי 2018 

התקיימה סידרת פגישות עם גורמים אקדמיים וקרנות לשם קידום מיזם מנהיגים לרפואה. ראיון של דר' מרגלית בגלי צה"ל. מפגש עם עמותת 121 לשם שת"פ. מפגש עם אהוד אולמרט לשת"פ עם המועצה הציבורית לקידום איכות החיים של תושבי ישראל. פגישה עם ניר קידר סמנכ"ל תכנון במשרד הבריאות. מפגש עם מירב שביב מהנהלת הות"ת.

אוגוסט 2018

מפגשים משמעותיים עם סמדר ארבל מאידיאה, איציק דבש שהסכים להצטרף לועדת ההיגוי, ועם דר' זאב פלדמן יו"ר רופאי המדינה. מפגש עם דפנה מ8400 ועם חב' מל"כ. עם אורן הוברמן מישראל דיגיטלית ועם אורי הרמן – מנהל תוכנית "עתודות לישראל" ממשרד ראש הממשלה.

ספטמבר 2018 

הערכות לקראת מפקד מצטרפים למסע החברתי להבראת הרפואה. מפגשים עם ורד מדמון ומוריס דורפמן ממשרד הבריאות.

אוקטובר 2018

מפגשים: בנושא אג"ח חברתי, עם גב' יעל אנדורן, עם גב' זהרה כהן מהמשרד לשוויון חברתי. מפגש עם ענת לייכטר ומיכל גולדברג בנושא ניהול מתנדבים. מפגש עם מר זאב פלדמן מפעמי תקווה.

נובמבר 2018

 בחירת גב' מעין בר למנכ"לית המסע החברתי. מפגש פורה עם מנכלי"ת ג'וינט ישראל- ד"ר סיגל שלח ומר רני דודאי מנכ"ל אלקה למנהיגות חברתית. הצגת מיזם מנהיגים לרפואה לפני ועדת ההוראה של ביה"ס לרפואה באוניברסיטה העברית. פגישה עם פרופ' דב צ'רניחובסקי לביסוס הקשר עם הפורום לשיקום מערכת הבריאות.

דצמבר 2018

 התגייסותה של גב' רחלי גולדבלט ממשרד "העולם החופשי" להוביל את נושא יחסי הציבור והאסטרטגיה של המסע החברתי להבראת הרפואה. התקיים מפגש סיעור מוחות של יועצים אסטרטגיים. גיוס פרופ' תמי רונן דקאנית הפקולטה למדעי החברה באוניברסיטת תל אביב שהצטרפה לוועדת ההיגוי שלנו וקידמה חיבור לדקאן הפקולטה לרפואה, תכנון הקמת מרכז אקדמי למסע החברתי ותכנון פעילות מחקרית משותפת. מפגש עם יוסי היימן ודיאנה מנהלי אש"ל לבחינת שת"פ עם המסע החברתי.

 איזו שנה נפלאה!